VÁCLAV PILAŘ

Českou výhru nastartoval ''Messi'' Václav Pilař

Čeští fotbalisté vykročili do baráže o postup na mistrovství Evropy s Černou Horou důležitou výhrou 2:0. Parádní ránou poslal český tým ve druhém poločase do vedení plzeňský šikula Václav Pilař, v úplném závěru přidal druhý gól hlavou Tomáš Sivok.Do úterní odvety v Černé Hoře si tak čeští fotbalisté vybudovali solidní pozici, když dohánět ztrátu bude muset soupeř z Balkánu.

Český tým byl dnes v Praze od začátku aktivnější, jenže ani Petr Jiráček v největší šanci mířil nad. Po přestávce měl sice více práce Petr Čech, který nastoupil kvůli zlomenému nosu s ochrannou maskou.

Jenže v 63. minutě přišel čas plzeňského Messiho. Rosický jej našel na hranici pokutového území, Pilař poté ještě obešel obránce a trefil se přesně ke vzdálenější tyčce.

Poté přišly i další české šance, v závěru pak po standardce Tomáše Rosického přidal hlavou důležitý gól stoper Sivok.
Pá 11. listopad 2011, 22:42:33 CET