VÁCLAV PILAŘ

Plzeň v Champions League vybojovala první bod

Viktoria Plzeň remizovala na stadionu v Edenu v úterním úvodním utkání základní skupiny Ligy mistrů s běloruským celkem BATE Borisov 1:1. Vedoucí branku zápasu vstřelil v 45. minutě po přihrávce Jiráčka slovenský útočník Marek Bakoš, v 69. minutě za hosty vyrovnal Brazilec Bressan.

Plzeňský tým sice odstartoval ve vyprodané Synot Tip Areně do své premiéry v hlavní soutěží Ligy mistrů s velkou vervou, měl územní převahu, ale celou půlhodinu se nedostal k ohrožení branky Bělorusů. Naopak se dostal do nesnází ve 30. minutě, když poněkud polevil a po nepřesné přihrávce vyslal Brazilec Bressan do brejku Srba Kežmana. Byl sice Čišovským vytlačen do strany, ale přesto vystřelil a trefil boční síť. Hosté byli do konce poločasu nebezpečnější, víc drželi míč, dělali plzeňské obraně starosti a často střílwli ze střední vzdálenosti. Ve 36. minutě zaútočil po Olechnovičově vysunutí Gordejčuk, tvrdě vypálil, Čišovský však ránu tečoval na roh.

Už se zdálo, že poločas skončí 0:0, ale Pilař to ve 45. minutě jestě zkusil. Vysunul Jiráčka, ten oklamal jednoho obránce a poslal přízemní centr, který Marek Bakoš doklepl zblízka volejem do sítě na 1:0.

Po přestávce byli hosté o poznání aktivnější a Plzeňští měli stále stejné problémy se zdoláním běloruské obrany. Mohlo se to podařit v 53. minutě Limberskému, ale ten z ideální pozice trefil nohy jednoho z beků. V 64. minutě střílel po kombinaci s Kolářem z otočky Pilař, ale Gutor s ranou do středu branky neměl problémy. Borisov však hrál stále směleji. V 59. minutě dal gól z ofsajdu, v 69. minutě však trefa Bressana platila. Rudik zrychlil nenápadnou akci narážečkou a přihrál Bressanovi, který prostřelil brankáře Marka Čecha na 1:1 mezi nohama.

Gól v plzeňské síti tým Viktorie poněkud příliš zasáhl psychicky. Žádná mobilizace, žádný nápor. žádná šance. Bělorusové drželi balón, občas naznačili protiútok, znovu se stáhli a s přehledem zápas přivedli k remíze. Jediná naděje na výhru svitla Plzni v 89. minutě, v níž po Horváthově roh přiklepl Kolář balón střídajícímu Horovi. Jeho dělovka šla těsně vedle levé tyče. Český mistr si v tomto zápase vypracoval nezvykle málo příležitostí a na vítězství tentokrát neměl.

Liga mistrů, úvodní zápas skupiny H:

FC Viktoria Plzeň - FC BATE Borisov 1:1 (1:0)
Branky: 45. Bakoš - 69. Bressan. Rozhodčí: Duhamel - Annonier, Capelli (všichni Fr.). ŽK: Kolář, Pilař - Olechnovič, Bressan. Diváci: 19 541. Hráno v pražském Edenu.

FC Viktoria Plzeň: M. Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský (78. Trapp) - Horváth, Jiráček - Petržela (69. Ďuriš), D. Kolář, Pilař (88. Hora) - Bakoš. Trenér: Pavel Vrba.

BATE Borisov: Gutor - Baga, Simič, Filipenko, Bordačev - Olechnovič, Rudik - A. Volodko

Čt 15. září 2011, 09:59:49 CEST