VÁCLAV PILAŘ

Václav Pilař který se narodil 13.10.1988 je český fotbalový záložník či útočník. V současnosti hraje Synot ligu za mužstvo FC Viktoria Plzeň, kde je na hostování z klubu VfL Wolfsburg. Je to typ rychlonohého záložníka, umí se zapojit do kombinace i rychlého protiútoku, jenž dokáže zakončit.Měří 170 cm a váží 69 kg.Letos v dubnu se jemu a jeho přítelkyni Kristýně Vlkové narodil syn Jakub.Za svoji kariéru zažil několik těžkých zranění.Poslední zranění ho dokonce připravilo o celou sezónu Bundesligy.
Václav Pilař nastoupil za několik mládežnických reprezentací České republiky. V letech 2005–2006 za U-18 (9 zápasů, 1 gól), 2006–2007 za U-19 (10 zápasů, 0 gólů) a 11. srpna 2010 k jednomu zápasu „jedenadvacítky“ proti San Marinu (gól nevstřelil).

Reprezentační trenér českého týmu Michal Bílek poprvé povolal Václava Pilaře do A-mužstva v létě 2011 pro turnaj v Japonsku - Kirin Cup.Svůj první gól v národním dresu A-mužstva ČR vstřelil Václav Pilař v domácím barážovém utkání o Euro 2012 proti Černé Hoře 11. listopadu 2011. Byl to zároveň rozhodující gól, neboť na něj soupeř nenašel odpověď a český tým vyhrál 2:0.V prvním reprezentačním vystoupení po evropském šampionátu 15. srpna 2012 si Václav Pilař poranil koleno ve druhém poločase přátelského utkání proti domácí Ukrajině, zápas skončil remízou 0:0.Do reprezentačního výběru se vrátil až na podzim 2014 do dvoj utkání s USA a Nizozemskem.Proti USA odehrál první poločas a byl svědkem porážky 0:1.Proti Nizozemsku se ale ukázal v tom nejlepším světle a ačkoliv do hry nastoupil až v 66.minutě rozhodl svým čtvrtým reprezentačním gólem o vítězství 2:1.Při dalším reprezentačním srazu na dvojzápas proti Turecku a Kazachstánu už však přicházel na hřiště jako střídající hráč v 68. resp. v 69.minutě.
Začal s fotbalem v Novém Bydžově, odkud ještě v mládežnickém věku přešel do Hradce.Ve svých osmnácti letech se prosadil do prvního týmu Hradce.Za východočeský klub odehrál Václav Pilař celkem 64 mistrovských utkání a vstřelil 20 branek.Od začátku sezóny 2011/12 šel na hostování do Viktorky Plzeň. V dresu Plzně podával Pilař velmi dobré výkony.Po úspěšném tažení Plzně fotbalovou Evropou a také díky reprezentačním nominacím se na mladého hráče soustředila pozornost zahraničních klubů. Václav Pilař se dohodl s německým klubem VfL Wolfsburg. Následovala kauza, kde si zúčastněné strany nárokovaly své. Chvíli nebylo jisté, kde bude hráč na jaře působit, výsledkem intenzivního jednání byla dohoda o setrvání v Plzni na jaře 2012. V létě 2012 mohl odejít do Wolfsburgu.Na začátku sezóny 2012/13 přestoupil Václav Pilař do německého bundesligového klubu VfL Wolfsburg.V létě se zranil a proto v celé sezóně nenastoupil k jedinému utkání Bundesligy.Jak uvedl deník Wolfsburger Allgemeine, sportovní manažer Wolfsburgu se Pilaře rozhodl uvolnit na roční hostování do klubu SC Freiburg, kde se měl hráč rozehrát po vleklém zranění kolena. Potkal se zde s krajanem Pavlem Krmašem, k němuž přibyl z Viktorky Plzeň i Vladimír Darida.Před sezonou 2014/2015 se vrátil do Plzně, kam zamířil na roční hostování s opcí.