VÁCLAV PILAŘ

Reprezentační kariéra

Václav Pilař nastoupil za několik mládežnických reprezentací České republiky. V letech 2005–2006 za U-18 (9 zápasů, 1 gól), 2006–2007 za U-19 (10 zápasů, 0 gólů) a 11. srpna 2010 k jednomu zápasu „jedenadvacítky“ proti San Marinu (gól nevstřelil).

Reprezentační trenér českého týmu Michal Bílek poprvé povolal Václava Pilaře do A-mužstva v létě 2011 pro turnaj v Japonsku - Kirin Cup.Svůj první gól v národním dresu A-mužstva ČR vstřelil Václav Pilař v domácím barážovém utkání o Euro 2012 proti Černé Hoře 11. listopadu 2011. Byl to zároveň rozhodující gól, neboť na něj soupeř nenašel odpověď a český tým vyhrál 2:0.V prvním reprezentačním vystoupení po evropském šampionátu 15. srpna 2012 si Václav Pilař poranil koleno ve druhém poločase přátelského utkání proti domácí Ukrajině, zápas skončil remízou 0:0.Do reprezentačního výběru se vrátil až na podzim 2014 do dvoj utkání s USA a Nizozemskem.Proti USA odehrál první poločas a byl svědkem porážky 0:1.Proti Nizozemsku se ale ukázal v tom nejlepším světle a ačkoliv do hry nastoupil až v 66.minutě rozhodl svým čtvrtým reprezentačním gólem o vítězství 2:1.Při dalším reprezentačním srazu na dvojzápas proti Turecku a Kazachstánu už však přicházel na hřiště jako střídající hráč v 68. resp. v 69.minutě.
Út 21. říjen 2014, 10:47:38 CEST